В цьому відео показав процес створення лоу-полі 3d-моделі  башти танка ІС-2. 


Суть цього методу полягає у створенні базового меша, застосування до нього одну ітерацію Subdivision, а потім – оптимізація сітки. Я так роблю, щоб отримати акуратну сітку і геометрію на кривих поверхнях. 

  1. Створюю базовий меш. На цьому етапі я мінімальною кількістю полігонів створюю геометрію корпуса башти. Роблю усі потрібні скруглення та особливо уважно працюю з площинами. Важливо, щоб площини були рівними. Для цього я використовую функції Create Orientation та Snap – Face Project.
  2. Коли базова форма та площини готові, я расставляю саппорт лупи для сабдіву. Тут важливо не порушити рівність площин та проставляти додаткові саппорт лупи (подвійні), щоб не попливли форми після сабдіва. Зберігаю копію об’єкта (це буде у майбутньому хай-полі меш для бейкінгу) та роблю Apply Subdivision.
  3. Оптимізую сітку, видаляючи зайві лупи та лупи, які не впливають на геометрію. На заокруглених ділянках, які впливають на силует моделі, я лишаю кількість ребер без змін – для цього і застосовувався сабдів. 

Я зараз ще на засвоїв роботу з Nurbs-поверхнями у Plasticity, тому даний спосіб створення кривих поверхонь для мене оптимальний і дозволяє швидко отримати бажаний результат. 


Відео зробив в рамках свого пробного курсу, на якому студент робить повний цикл створення ігрової 3д-моделі танка. З приводу менторства чи консультацій в області 3д-моделювання військової техніки пишіть мені у Discord: Serhii Ryzhkov#9233


Креслення та схеми по танку ІС-2.