На виставці Асоціації армії США AUSA 2022 були представлені проекти броньованої техніки майбутнього, серед якої і прототип нового американського танку AbramsX.

AbramsX. Photos of the next gen main battle tank

Американська компанія General Dynamics Land Systems (GDLS) представляє демонстратор технології AbramsX, що демонструє концепцію основного бойового танка майбутнього покоління. Однією з головних особливостей AbramsX є безлюдна башта та скорочення екіпажу до 3 осіб, які всі сидять у передній частині корпусу.

Фото Abrams X. Джерело: Armada

AbramsX — це не еволюція сімейства танків Abrams, а концепція основного бойового танка майбутнього покоління, який зможе відповісти на нові загрози сучасного поля бою. Конструкція AbramsX базується на трьох основних частинах, включаючи корпус із трьома люками екіпажу спереду, безлюдну башту та силову установку ззаду.

Демонстратор технології AbramsX включає абсолютно новий пакет броні для підвищення захисту від протитанкових керованих ракет і РПГ. Танк також оснащений системою активного захисту Trophy APS, яка повністю інтегрована в броню башти, щи підвищує захист проти протитанкових керованих ракет, реактивних гранат (РПГ) і безвідкатних гармат.

AbramsX озброєний 120-мм гарматою XM360 нового покоління, здатних стріляти новими MRM (Mid-Range Munitions), AMP (Advanced Multi-Purpose) і AKE (Advanced Kinetic Energy). Внаслідок скорочення екіпажу до трьох осіб танк оснащується автоматичною системою заряджання. Праворуч від основного озброєння встановлено спарений кулемет, а на даху башти — дистанційно керований бойовий модуль RS6 Remote Weapon Systems (RWS) з 30-мм автоматичною гарматою. Також танк оснащений панорамними прицілами для навідника і командира.

AbramsX оснащується гібридною дизель-електричною силова установкою, яка забезпечує такий самий запас ходу, як стандартний двигун Abrams, при вдвічі меншому споживанні палива. Нова силова установка має зменшені рівень шуму та тепловий вихлоп. Гібридний блок живлення AbramsX підтримує стратегії армії США щодо клімату та електрифікації. Гібридний двигун спроектований на базі Cummins Advanced Combat Engine (ACE), а трансмісія на SAPA Advanced Combat Transmission (ACT).

Танк оснащений гусеницями Diehl 570P3. Ця модель гусениць була створена для дизельної версії Abrams і є модифікацією 570P0, яка використовувалася в Данії на 2A5DK.

З інших особливостей:

  • набір камер круговой ситуаційної обізнаності;
  • можливість запускати і керувати Switchblade та іншими дронами;
  • dual CITV – захоплення цілі без руху башти;
  • автомат заряджання на 19 снарядів;
  • зменшена вага танка

Джерело фото:Army RecognitionФото: Steven Zaloga


Фото з Facebook сторінки Tankers


Джерело: Gregory Knowles / Twitter

Приціл Safran/Optics1 PASEO.

Фото: Sofilein / Twitter


Джерело: milmag


Розбір особливостей танку на каналі Tankers:


Офіційні відео General Dynamics Land Systems:3Д-модель

Завершив ігрову 3d-модель АбрамсХ. Більше рендерів на нашій сторінці у магазині.

AbramsX game 3d-model


Підписуйтеся на мої сторінки: CGTrader | Artstation | Telegram | Instagram | Facebook