Чим більше референсів, тим більше можливостей. Цей короткий допис про простий лайфхак, який особисто для мене був не таким вже і очевидним. Тепер я цим методом користуюся завжди, коли потрібно зробити деталізовану 3д-модель бронетехніки.
Гадаю, у багатьох 3д-художників одного разу настає момент, коли хочеться зробити настільки деталізовану модель, щоб “була як насправді”. Зазвичай, після певних зусиль і купи витраченого часу, люди кидають цю справу, не закінчивши роботу. В мене таких недороблених моделей є вже кілька. Основна причина — це нестача часу та натхнення, щоб завершити великий проект. Також на початку роботи художник може мати завищені очікування та надлишковий перфекціонізм, які можуть упертися в банальну нестачу референсів, технічних знань та навичок 3д-моделювання.
Здавалося б, ось були б у мене креслення, я б легко зробив свою модель танку. Та насправді, мати всі креслення на танк – це неможливо чисто фізично. Для прикладу, по танку Т-34 було виконано біля 10 тисяч креслень. Кожна деталь та агрегат розроблялися окремими КБ, де працювали десятки і сотні професіональних інженерів. Якщо ви просто 3д-моделлер, то вартує змиритися з тим, що ви ніколи не зможете зробити точну репліку реальної техніки. Тому завжди важливо шукати компроміс, який буде сумісний з реальними можливостями та з тими референсами, які є в наявності.
Я змушений оперувати тими кресленнями, фотографіями і технічними даними, які я можу дістати в інтернеті. Моделюючи ходову частину БМП-1 (БМП-2) я зіткнувся з тим, що не зміг в розумні терміни знайти розміри балансиру та гідравлічного амортизатору. Натомість, я маю діаметр опорного котка та таке його креслення:
Знаючи діаметр колеса, по цьому кресленню можу зробити балансир та кронштейн під нього. Далі мені потрібно зробити гідравлічний амортизатор, розміри якого мені невідомі, але є таке креслення:
Розібравшись, що на ньому зображено, я тепер я просто підганяю у Blender креслення амортизатора під вже готовий балансир
Відкритим лишається питання правильного розташування провушини на балансирі, але це я зможу підігнати вже по загальному кресленню БМП, коли буду встановлювати ходову частину на корпус. Тоді ж встановлю і кути нахилу.
У техніці багато деталей пов’язані одна з одною. Якщо неправильно виконати одну деталь, то це може потягнути каскад проблем. Але це правило діє і навпаки – якщо є точні відомості про одну деталь, то ми зможемо зробити й інші деталі, що з нею пов’язані.