section-4a41244

3д-скан скульптури Tank Torso відомого чеського митця Давида Черні, щ знаходиться на площі Кінських у Празі. Твір являє собою кормову частину танку Т-34-85, яка стирчить із землі.

3d-модель має відмінну якість і дозволяє ознайомитися з деталями цією частини танку.


 

section-941f538

Танк на площі Кінських має довгу історію. З 1945 року радянською владою на площі був встановлений танк ІС-2 на знак перемогу у Другій світовій війні. Після 1968 року у жителів Чехословаччини танк почав викликати вже геть інші асоціації. А після розвалу СРСР, молодий студент Давид Черні пофарбував той танк у рожевий колір, відзначивши тим самим кінець радянської окупації.

У підсумку ІС-2 було прибрано с площі, а у 2008 році там з'явилася скульптурна робота Tank Torso - задня частина радянського танку з білою смугою, на згадку про трагічні події 1968 року.

У березні 2022 року танк було пофарбовано у жовто-блакитний колір на знак протесту проти вторгнення Російської Федерації в Україну, так як знак підтримки України.

Military References -

це ресурс, на якому публікуються матеріали присвячені бронетехніці: фото, відео, креслення, 3д-моделі, корисні посилання.

Контакти