Посібник (керівництво) з матеріальної частини та експлуатації самохідної артилерійської установки СУ-85 (АСУ-85).

АСУ-85– це совєтська авіадесантна самохідна артилерійська установка. Створена в період Холодної війни.

Ця радянська САУ була спроектована для підтримки піхоти та ведення вогню у ворожих цілей на полі бою. Її створення було реакцією на потреби швидко маневруючих військ, зокрема авіадесантних підрозділів, що потребували компактної та маневреної артилерійської підтримки.

Історія створення АСУ-85 пов’язана з епохою холодної війни, коли зростання військових конфліктів та експансія впливу потребували нових стратегій і технологій. У 1961 році вона вперше ввійшла в стрій, забезпечивши радянські війська важливим засобом підтримки на полі бою. АСУ-85 базувалася на шасі легкого танка ПТ-76. Цей вибір дозволив створити компактну та маневрену установку, яка могла ефективно діяти в умовах міської та гірської території. Завдяки своїй мобільності та невеликим розмірам, АСУ-85 стала незамінною для авіадесантних та повітряно-десантних операцій, де швидкість та маневреність відігравали ключову роль.

Основною озброєнням АСУ-85 була 85-мм гармата, яка забезпечувала достатню вогневу потужність для ураження піхотних цілей, броньованих транспортних засобів та легких танків. Проте, не зважаючи на її переваги, установка мала свої недоліки, включаючи обмежений боєприпасний запас та не надто велику бронезахист. Тому її виробництво досить швидко згорнули, а саме у  1964 році.

АСУ-85 брала участь у різних військових конфліктах:
  • Шестиденна війна (1967 рік): Використана в арміях Єгипту та Сирії
  • Придушення протестів у Чехословачинні у 1968 році.
  • Війна в Афганістані (1979-1989 роки): Використовувалася для підтримки радянських військ в боротьбі проти афганських повстанців.
  • Війна у В’єтнамі
Де можна було побачити в Україні (до повномасштабного вторгнення РФ в Україну):
  • Вознесенськ, міський Арсенал
  • Тарутине, Одеська область Україна
  • Кременчук, постамент у парку Миру
Руководство по материальной части и эксплуатации самоходной артиллерийской установки СУ-85 (1975)

В настоящем Руководстве изложены описание материальной части в соответствии с технической документацией по состоянию на 1 декабря 1962 года и основные правила эксплуатации самоходной артиллерийской установки СУ-85. Конструктивные изменения включены по состоянию на 1 января 1974 года.

Читати / Завантажити PDF

Схема корпусу
Креслення гармати

Покупка книг, ведення сайту та процес сканування вимагають часу та грошей. Якщо є можливість та бажання можна підтримати проєкт фінансово.

Карта Приват: 4149 4390 2555 9927

А також приєднуйтеся до Discord спільноти для спілкування та обміну інформацією.


Підписуйтеся на мої сторінки: Artstation | Instagram | Facebook | YouTube | TikTok

Магазин 3д-моделей: CGTrader