Проект реставрації німецької САУ часів Другої світової війни Jagdpanther від Австралійського музею бронетехніки та артилерії.

В цьому дописі буду публікувати матеріали з офіційної Facebook-сторінки музею. Допис буде оновлюватися поки триває робота реставраторів. Фотографію буду доповнювати кресленнями (blueprints) з різних джерел.

Сайт музею: www.ausarmour.com


29 січня, 2021 рік

Музей зробив оголошення, що розпочинає проект реставрації Jagdpanther-и у 2022 році. Наголосили на тому, що машина буде зібрана з оригінальних деталей часів Другої світової війни і продемонстрували фото бронелиста правого борту бойової рубки.


4 червня, 2021 рік

Реставратори показали дуже класні фото окремих бронеплит бойової рубки: лобову, задню та верхню. Повідомили, що машина буде відновлюватися до статичного стану.


8 жовтня, 2021 рік

Було оголошено про початок робіт над проектом реставрації Ягдпантери (Jagdpanther). Перше, з чим зіштовхнулися майстри, це різні деформації та пошкодження металу. На фото показали чергові бронеплити: дах та задня деталь бойового відділення, а також середню плиту моторно-трансмісійного відділення.


12 листопада, 2021 рік

Броньована маска та інші деталі.

Нижні частини бортів
Відбійники

25 березня, 2022 рік

Корпус Ядгпантери майже зібраний. Видно, що борт бойового відділення був зібраний з уламків броні.

Опис креслень: Бронекорпус Sd.Kfz. 173 Jagdpanzer V Ausf G1 зварювали на підприємстві з виготовлення бронеплит, після чого корпус доставлявся на завод для подальшої збірки. 

Креслення корпусу / Hull Jagdpanther blueprint

Днище корпусу зварювалося з двох плит: товщиною 25-мм у передній частині і 16-мм – ззаду. На модифікації Ausf. G2 на днище були додані 2 зливні лючки: один спереду і один ззаду. 

 


22 квітня, 2022 рік

Тривають роботи по корпусу. Показані крупним планом бронеплити та деякі деталі корпусу САУ.

Архівне фото кришки моторного відділення Jagdpanther Ausf. G2

Креслення вентиляційних решіток та деталей даху моторного відділення:


27 травня, 2022 рік

 

Креслення (blueprints):


3 червня, 2022 рік

Початок фарбування корпусу та  готові колеса. До фотографій від реставраторів додам креслення деталей даху бойової рубки.

Blueprints деталей даху

8 липня 2022


29 липня 2022

Пофарбований корпус самохідної артилерійської установки Jagdpanther доставили у музей.


Дивіться також відео сюжети цього проекту реставрації.


Використані джерела інформації: