Фактично одразу ж, як у відкритих джерелах з’явилася інформація про те, що російські окупанти відправили в Україну БМПТ «Термінатор-2», спеціалісти почали уважно відстежувати їхнє знаходження у зоні бойових дій.

БМПТ Термінатор
Луганська область. Травень, 2022

Протягом кількох років в різних джерелах з’являлись детальні описи всіх перипетій з випробуванням даних БМПТ і стало цікавим, як вони виявлять себе в умовах реальних бойових дій. Хоча, 2017 року БМПТ «Термінатор-2» відправляли до Сирії, де він нібито показав себе з найкращого боку. Щоправда, показував не довше за місяць і загалом, громадянська війна в Сирії повномасштабна лише з позицій російських військ, але не протилежної сторони.

Власне, хронологія перебування БМПТ Термінатор-2 в Україні така. З 14 на 15 травня почали з’являтися перші відео перекидання даних бойових машин до зони бойових дій на Донбас.

Аж по 25 травня про БМПТ «Термінатор-2» писали та говорили практично всі російські майданчики та пропагандисти, вихваляючи машину та заявляючи, що вона мало не wunderwaffe!

25 травня було отримано перше, на той момент не підтверджене документально фото та відео повідомлення про те, що перший БМПТ «Термінатор-2» був пошкоджений. 26 травня було викладено відео, на якому група російської бронетехніки, у складі та вищезгаданих бронемашин опиняється під вогнем української артилерії. Доля бойових машин, а також ступінь їхньої цілісності після того артнальоту так і залишилася загадкою.

Але в очі кинулося те, що бойові машини поводилися під обстрілом марно і неповоротко, що й не дивно, враховуючи їхню вагу, що перевищує масу Т-72Б3.

У середині червня з’явилася інформація про те, що в ході бойових дій на Донбасі було пошкоджено три БМПТ «Термінатор-2», причому одна не здатна пересуватися своїм ходом.

На сьогоднішній день ці машини повністю зникли з інформаційного порядку денного. Якщо раніше вони протягом тижня розривали російські ЗМІ та пабліки російських пропагандистів, то зараз про них повне мовчання. Чому і як так?

А так, що в Україні БМПТ Термінатор-2 проявив себе виключно з негативного боку. Через велику масу та неповороткість він постійно перебував під загрозою ураження артилерії та отримував ушкодження саме від артобстрілів. Прикриття танковим групам він надавав посереднє з урахуванням специфіки бойових дій та можливостей озброєнь БПМТ.

Наразі приймається рішення про виведення всього складу БМПТ «Термінатор-2» із зони бойових дій або хоча б їх збереження у безпечних районах для підтримки репутації. Хоча, як свідчать останні тижні, безпечних районів окупанти не мають ніде.

Ну, а країни, які купили у росії настільки марний гомункулус, вітаємо з “вигідним” придбанням!

Текст: СтратКом ЗСУ / AFU StratCom


Фото:

Луганська область. Травень, 2022