Цитата із інтерв’ю російського танкіста: “Металічні решітки для захисту від протитанкових ракет (ред. FGM-148 Javelin) ми зпочатку всі наварили на танки, а потім їх усі зняли. По-перше, незручно: кулемет не рухається, антена коли замикає від решітки – згорає радіостанція, зв’язок пропадає. І якщо танк загориться, то просто нереально буде покинути машину – коли встаєш у повний зріст, то впираєшся. Тому їх всі зняли та викинули”.

Текст оригіналу:

«Обвесы (металлические решетки для защиты от противотанковых ракет) мы сначала все наварили на танки, а потом их все сняли. Во-первых, неудобно: пулемет не двигается, антенна когда замыкает об решетку – сгорает радиостанция, связь пропадает. И если будет какое-то возгорание, там просто нереально будет вылезти из танка. Потому что когда встаешь в полный рост – упираешься. Поэтому их все сняли и выкинули».

Из интервью газете Московский Комсомолец.


Такий захист був розроблений в кінці 2021 року. Вважалося, що це дешево та досить ефектино захистить танк від влучання протитанкових ракет або атак з верхньої півсфери. До кіцня не ясно, як це мало б працювати. Ракети з Джавеліна б’ють під кутом, а кумулятивні гранати цілком ефективно скидаються з дронів на моторно-трансмісійне відділеня танку. Але поки що не зустрічалося відео безпосередньо влучання у танк з таким захистом, щоб побачити як це працює (або не працює) в бою.

Фото галерея російських танків з протиракетним дахом: