section-372339d

Натрапив в мережі на цікавий монумент у бельгійському поселенні Вібрін. Це рештки американського танку М4 Шерман з 75-мм гарматою.

Доля цієї машини, і скоріш за все її екіпажу, трагічна. В ході Арденнської операції під час Битви за Балдж (Battle of the Bulge) американські Шермани зустрілися з німецькими Пантерами та StuG III Ausf. G біля містечка Вібрін. Німці не боялися цих Шерманів, адже 75-мм гармата не була здатна пробити броню Пантери. Деякі з пострілів Пантери або САУ Sturmgeschütz зрикошетили від нахиленої броні, а два прошили наскрізь лобову броню та додатковий наварений лист металу. Вважається, що цей M4(75) Sherman було підбито 14-16 січня 1945 року.

На цьому історія Шермана не завершилася. У 1950 році (джерело) танк намагалися розрізати газовими різаками збирачі металобрухту. Рештки машини відстояли місцеві жителі та священик. Все що лишилося від Шермана нині є меморіалом, що так і стоїть біля собору у місті Вібрін. За деякими свідченням, саме тут Шерман і його екіпаж прийняв свій останній бій. Добре видно страшні пошкодження від німецької гармати. "Візитівкою" цієї машини став пошкоджений ствол гармати. Деякі джерела стверджують, що ствол розірвало прямо в бою з німцями. Але насправді, це сталося вже після закінчення війни, коли бельгійські сапери помітили у стволі цілий снаряд, і знешкодили його шляхом детонування.

Трохи більше інформації можна знайти на сайті panzerplace.eu


 

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-rusted

За довгі роки танк добряче поіржавів. У 2010 році оновили фарбу. Тут я підібрав фото з різних джерел у мережі, як виглядав танк до "реставрації". Для мене такий його стан є найбільш цікавим з художньої точки зору.

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-wyprawy-sladami-2-wojny-swiatowej

Фото огляд із Facebook спільноти Wyprawy śladami I i II Wojny Światowej - Battlefield Tours

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-shadock

Детальні walkaround фото танку M4(75) Sherman в місті Wibrin з сайту the.shadock.free.fr

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-panzerplace-eu

Фото огляд танку M4(75) Sherman в місті Вібрін з сайту panzerplace.eu

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-master-milo

Детальний відеоогляд на YouTube каналі Master Milo.

wlkrnd-m4-75-sherman-in-wibrin-google-maps

Найцікавіші фото з Google Maps.

Military References -

це ресурс, на якому публікуються матеріали присвячені бронетехніці: фото, відео, креслення, 3д-моделі, корисні посилання.

Контакти