section-bf50b5a

Зегель - це комуна в Нижній Саксонії, Німеччина. В його околицях розташоване так зване кладовище танків (нім. Panzerfriedhof Sögel). Та на справді це полігон, де танки використовують для навчальних стрільб. Історія цього місця драматична. На цій самій землі, де зараз іржавіють 24 танки, коли було село Ван (Wahn) з фермами, рестораном та лісопилкою. Населення складало біля 1000 жителів. Та вже за часів Першої світової в цьому районі було стрільбище, яке планували розширювати. Вдалося це зробити лише нацистами у 1941 році. Жителі села Ван були примусово виселені, будівлі - зруйновані.

Ця територія і понині використовується як полігон. Деякий час доступ до танків був у всіх бажаючих і  кожен міг вільно оглянути M47 Patton та Leopard 1A6. Як на мене, Леопард - особливо цікавий експонат. Зате, Паттони більш іржаві і колоритні. Та з ростом популярності, це місце почало притягувати все більше вандалів: танки розмалювали, пломби на люках зламали. З 2020 року доступ до танків закрили.


Leopard 1A6

Фото: Gabriel Schouten de Jel / Flickr


M47 Patton

Фото: SurfacePics / Flickr


 

Кладовище танків на карті

Вид місцевості. Фото: Patrick Rolfmeyer


 

Відео з Sogel tank graveyard:

Military References -

це ресурс, на якому публікуються матеріали присвячені бронетехніці: фото, відео, креслення, 3д-моделі, корисні посилання.

Контакти