Відео процесу створення деталізованої моделі для бейкінгу Normal Map. Я не є  професійним скульптором, тому роблю все досить просто і в Блендері. Метою цього відео є показати загальний підхід до створення подібних моделей.

Це чергове відео, яке я створив в рамках курсу по створенню танка ІС-2. Курс з 3д-моделювання зараз в тестовому режимі, але він точно не буде складатися із десятків годин відео. Подібні відео я роблю у якості виключення і прагну показати лише окремі моменти, які важко описати словами. 

 

Відео без голосу, тому в описі напишу основні тези. 

  1. Створити хай-польну болванку. Я комбіную різні методи – від лоу-польних деталей до геометрії під Subdivision з використанням крізів. Головне, щоб модель виглядала нормально після Remesh-у. 
High-poly 3d-model. Subdivision ready with creases in Blender

Перед початком скульптингу, важливо вивчити референси. Наприклад основна частина корпуса башти танка ІС-2 зроблена шляхов відливання металу у форму (земляну скоріш за все). Після відливки на башті лишається сліди від швів форми, в яку відливають метал (частенько 3д-художники роблять їх у вигляді зварних швів, що я не правильно), а також зрізи в місцях, де були були канали, по яким заливався рідкий метал. 

Частина мого рефборда у PureRef

Майже увесь скульптинг я роблю базовим інстурментами. Виключенням є лише пензлик, який створюю для створення основних зварних швів. Деякі шви створюю дефолтними пензлями – головне зберегти характер зварних швів відповідно до референсів. 

Завершений скульпт башти

Дрібну фактуру металу я не роблю на скульпті. Фактуру створюю у Substance Painter-і, про що буде моє наступне відео. 

 

З питань менторства / фідбеків звертайтеся у Discord: Serhii Ryzhkov#9233


Креслення та схеми по танку ІС-2

Підписуйтеся на мої сторінки: Artstation | Telegram | Instagram | Facebook | YouTube | TikTok

Магазин 3д-моделей: CGTrader