У Plasticity робота зі сплайнами відрізняэються від таких редакторів 3д-графіки, як Blender або 3DS Max. В цьому відео я показую базові існтрументи і можливості для роботи зі сплайнами. А в другій частині – урок по створенню 3д-моделі деталі від кулемета M2 Browning.


Коли мова йде про інженерну роботу або промисловий дизайн, то скетч – це є по суті кресленням розрізу об’єкта. Раніше креслення виконували вручну на папері, через що могли бути труднощі у реалізації проєктів, які мають у собі криві поверхні. Зараз такі програми як AutoCAD, SolidWorks або Fusion 360 є потужними інструментами для створення точних креслень та 3д-моделей. 

В цих програмах скетчінг, процес створення креслень, є основою роботи. Кожне таке креслення створюється на площині за допомогою ліній та фігур, із використанням точних параметрів або математичних формул. Коли на площині створена бажана форма, її можна екструдувати і перетворити на 3д-модель. Найголовніше те, що в будь-який момент часу можна легко і швидко вносити зміни у креслення або в саму 3д-модель, щоб досліджувати різні дизайнерські рішення та вдосконалювати свої ідеї.

У CAD-програмах два або більше сплайнів, які лежать в одній площині починають автоматично взаємодіяти між собою, створюючи нові фігури. Це може бути абсолютно звичним і зрозумілим для фахівців, які працюють виключно з цим типом моделювання. Але якщо ви все життя працювали з полігональним методом 3д-моделювання, у таких програмах, наприклад,  як Блендер або 3дс Макс, то це може здатися не зовсім зрозумілим. Якщо ми у Блендері створимо два сплайни в одній площині, то… не відбудеться нічого. Щоб створити поверхню, нам потрібно виконати додаткові операції, такі як Bridge або Fill. 

У Plasticity доступна можливість скетчінгу. Але поки що немає можливості працювати з такими параметрами, як довжина або радіус під час побудови скетчу. Принаймі у бета-версії 0.7.18, я такого не знайшов. Сподіваюсь, на релізі ця базова функція буде присутня. Але вже зараз створювати 3д-моделі по готовим кресленням дуже зручно. В цьому відео я покажу як зробити бокову стінку ствольної коробки M2 Browning. І на цьому прикладі розберемо базові інструменти для роботи зі сплайнами в Plasticity.